Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w Bytomiu. Znaleziono zwęglone ciało [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2023-01-05

Śmiertelna ofiara pożaru w Bytomiu. To tragiczny bilans zdarzenia, do którego doszło wczorajszego wieczoru na terenie miasta. Sprawą zajmuje się już policja.

Strażacy przed 23.00 wezwani zostali do płonących drzwi budynku przy ulicy Woźniaka. Zastali, jak relacjonuje dyżurny, płonące wejście od strony wewnętrznej – po drugiej stronie znajdował się grzejnik, a w pobliżu – zwłoki mężczyzny, częściowo zwęglone.

Poznaliśmy szczegóły wieczornej interwencji strażaków. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymało zgłoszenie, jak informuje mł.asp. Wojciech Krawczyk – oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Bytomiu, o godzinie 22:51. Ogień pojawił się na parterze dwukondygnacyjnego budynku jednorodzinnego przy ulicy Woźniaka.

-Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, gazu oraz wody do budynku i podaniu prądu wody na palące się drzwi i pomieszczenia wewnątrz budynku. Jednocześnie przystąpiono do przeszukania obiektu – w kuchni znaleziono nieprzytomnego lokatora, bez funkcji życiowych, którego ewakuowano na zewnątrz – informuje Krawczyk
Lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. Pożar ugaszono, a budynek oddymiono i przewietrzono. Następnie wykonano pomiary, w tym kamerą termowizyjną. Nie odnotowano ani niebezpiecznych gazów ani podwyższonej temperatury. W akcji gaśniczej brały udział cztery strażackie zastępy. Na miejscu działali też policjanci, Pogotowie Gazowe, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz prokurator.