Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w Rybarzowicach. Podliczono wartość strat

Autor: w dniu 2023-04-19

Strażacy z jednostek działających na terenie powiatu bielskiego podjęli działania w związku z gaszeniem pożaru domu w Rybarzowicach. Z budynku przed przybyciem służb ewakuowały się cztery osoby, w tym dziecko. 
Strażacy otrzymali dziś o godzinie 3.31 zgłoszenie związane z pożarem budynku mieszkalnego przy ulicy Beskidzkiej w Rybarzowicach. Zanim na miejscu pojawiły się służby, czterech mieszkańców, w tym jedno dziecko, opuściło budynek o własnych siłach i nie wymagało pomocy medycznej. Podliczono jednak wartość strat, które wynoszą kilkaset tysięcy złotych.

Pożar w Rybarzowicach – jak przebiegały działania służb?

Kiedy służby przybyły na miejsce, odnotowały, że ogień przedostał się przez eternitowe poszycie dachowe i wyraźnie uszkodził krokwie. Dodatkowo pożar zajął przybudówkę z wiatą na drewno przyległą do budynku. Konstrukcja ta uległa całkowitemu spaleniu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali cztery prądy gaśnicze na palący się budynek oraz przybudówkę z drewnem.
W między czasie przybyłe pogotowie energetyczne odcięło zasilanie do doprowadzone do nieruchomości. W dalszej kolejności rozebrano wiatę z drewnem oraz konstrukcję dachu budynku. Budynek przewietrzono i sprawdzono, czy nie ulatnia się tam tlenek węgla. Wartość strat określono, jak podaje portal bielsko.info, na kwotę 300 tysięcy złotych.
Ustalaniem przyczyny pożaru zajmuje się policja. W działaniach trwających 3 godziny wzięło udział 10 zastępów straży pożarnej z Bielska-Białej, Rybarzowic, Buczkowic, Godziszki i Kalnej.
Zdjęcie wyróżniające: OSP Godziszka