Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w Tarnowskich Górach. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia

Autor: w dniu 2024-04-19

Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Tarnowskich Górach. Działania strażaków trwały dwie godziny.

Zgłoszenie dotyczące pożaru wpłynęło do służb 18 kwietnia około 16:43. Wynikało z niego, że doszło do pożaru w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Teofila Królika w Tarnowskich Górach. Sytuacja była groźna, bo służby otrzymały informację, z której wynikało, że w lokalu znajduje się butla gazowa, co było wówczas dodatkowym niebezpiecznym czynnikiem, który należało brać pod uwagę w trakcie prowadzonych działań.

Mieszkanie na pierwszej kondygnacji, gdzie wybuchł pożar, o własnych siłach opuściła jedna osoba. Starsza kobieta nie wymagała hospitalizacji. Miasto zaproponowało jej lokal zastępczy, a przebieg zdarzenia widać na materiale wideo opublikowanym w sieci:

Dwie osoby ewakuowano z kolei z drugiej kondygnacji przez strażaków. Wszystkie osoby po przebadaniu przez ZRM odmówiły zabrania do szpitala.

Mieszkanie, w którym doszło do pożaru nie nadaje się do dalszego użytkowania. Okoliczności powstania ognia badają służby. O godz. 18:33 zakończono działania.