Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ekstremalny wysiłek w 24 godziny! Zbliża się Noc Szakala

Autor: w dniu 2024-04-19

Znów to zrobią – pokonają na nogach 50 kilometrową trasę w 24 godziny. W międzyczasie rozwiążą zadania logiczne, sprawnościowe i ekstremalne. Uczestnicy XI edycji ogólnopolskiej gry przygodowej "Noc Szakala" w teren ruszą w sobotę, 20 kwietnia.

Na ponad 200 uczestników czkają zadania logiczne, sprawnościowe, a nawet ekstremalne – zarówno w dzień, jak i w nocy – w końcu to Noc Szakala.

-W tym roku poszukujemy artefaktu – Włóczni Przeznaczenia. Do gry przystąpi rekordowo 220 uczestników. Startujemy w sobotę o 7 rano z Katowic. Trasa przebiega z Katowic do Bytomia – oczywiście nie w linii prostej. Przygotować trzeba się na 24 godziny na nogach, bez spania z krótkimi przerwami na ciepłą herbatę – opisuje podharcmistrz Marek Kol z komendy hufca ZHP w Bytomiu, organizator Ogólnopolskiej gry przygodowej "Noc Szakala".

Ogólnopolska gra przygodowa, której organizatorem jest bytomski hufiec ZHP to połączenie wysiłku fizycznego, psychicznego i umysłowego. Łowcy "Włóczni Przeznaczenia" pokonają około 50 kilometrów na nogach w 24 godziny.

-Uczestnicy będą widoczni w Katowicach w okolicy Doliny Trzech Stawów, w Muzeum Śląskim a nawet w Centrum Handlowym. Odwiedzą Park Śląski czy Żabie Doły. Wszystko po to, by rozwiązać zagadkę i stawić się na apel podsumowujący Noc Szakala w niedzielę o 9.00 rano na bytomskim rynku. Nawet gdy będzie padało – my tam będziemy – zapewnia Marek Kol z komendy hufca ZHP w Bytomiu.

Noc Szakala 2024 to wydarzenie odbywające się już po raz kolejny pod naszym radiowym patronatem.