Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ruszył Marszałkowski Budżet Obywatelski. Od dziś można składać wnioski

Autor: w dniu 2024-04-19

Od północy 19 kwietnia można składać propozycje zadań w VI edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Wnioski przyjmowane będą do 13 maja br. za pośrednictwem generatora eBO. Do dyspozycji mieszkańców jest 5 milionów złotych.

Na co warto zwrócić uwagę przy zgłaszaniu zadania? Zadania inwestycyjne w tej edycji należy zgłaszać wyłącznie w puli EKO, na mieniu województwa, a ich koszt ma być mniejszy bądź równy 1.000.000 zł. Co jeszcze? Zadania nieinwestycyjne (kursy, szkolenia, warsztaty) należy zgłaszać wyłącznie w puli REGIO, a ich wartość ma się mieścić w przedziale 20.000 zł – 100.000 zł, a zadanie może zgłosić mieszkaniec województwa śląskiego.

W przypadku, kiedy wnioskodawca wskaże lokalizację dla realizacji zadania, musi dołączyć zgodę zarządcy obiektu bądź terenu, gdzie zadanie ma być wykonane. Formularz zadania, zgoda, jak zostało to określone, władającego oraz lista poparcia muszą być zgodne z zatwierdzonym wzorem.

W tej edycji zarówno w puli EKO jak i REGIO wystarczy 50 podpisów osób popierających dane zadanie, ale – jak czytamy na stronie Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – dobrą praktyką jest, aby lista poparcia była nieco dłuższa (co przydatne jest na przykład w sytuacji, gdy kluczowe dokumenty z podpisami zostaną niewyraźnie zeskanowane).

Urzędnicy uczulają, by przed zgłoszeniem zadania sprawdzić, czy zostały załączone prawidłowe i kompletne załączniki – dotyczy to zwłaszcza zgody i listy poparcia.

W przypadku pytań można skontaktować się z pracownikami Departamentu Inwestycji i Projektów Regionalnych: 32 77 40 559, 32 77 40 672,32 77 40 801.

Generator eBO.