Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kolekcjoner punktów w akcji. Jego „wyczyny” zostały nagrane

Autor: w dniu 2024-04-19

Śledząc doniesienia dotyczące piratów drogowych, można dojść do wniosku, że biorą udział w jakimś tylko im znanym wyścigu. Informowaliśmy już o mężczyźnie, który prowadząc skuter, zgromadził 70 punktów karnych. Ten kierowca, można powiedzieć, depcze mu po piętach.

Policjanci z sosnowieckiej drogówki byli świadkami nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, jakiego dopuścił się 40-letni mieszkaniec Sosnowca. Przejeżdżając ulicą Parkową zauważyli samochód, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Policjanci ruszyli jego tropem.

Kolekcjoner punktów złapany w Sosnowcu

Auto prowadzone przez 40-latka poruszało się bardzo szybko, zatem nic dziwnego, że zmierzono jego prędkość. Pirat drogowy, jak się okazało, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym aż o 72 km/h.

– Gdy policjanci zatrzymali go w najbliższym, odpowiednim do tego miejscu, okazało się, że na jego koncie są już 23 punkty karne. Mundurowi ukarali go mandatem za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym oraz za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych – informuje asp. Katarzyna Cypel-Dąbrowska z sosnowieckiej policji.

Niebezpieczny rajd kosztował go łącznie 6500 złotych. Oprócz tego otrzymał łącznie 30 punktów karnych. Mężczyzna stracił także prawo jazdy na trzy miesiące.

"Szeryf" chciał wymierzyć sprawiedliwość na DTŚ. Pożałował tego, co zrobił [WIDEO]

Policja przypomina, że rozwaga na drodze znacznie wpływa na nasze bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi podkreślają, że brawura, brak wyobraźni i nadmierna prędkość są najczęstszymi powodami poważnych wypadków. Apelują, aby zachować szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych oraz dostosowywać się do obowiązujących przepisów – w konfrontacji z pojazdem, pieszy nie ma żadnych szans.