Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Uciekał skuterem. 70 punktów karnych to dopiero początek jego problemów

Autor: w dniu 2024-04-11

Policjanci chcieli skontrolować mężczyznę jadącego na skuterze, ale ten… miał inne plany. Zaczął uciekać. Robił, co mógł, ale na niewiele to się zdało. Oprócz tego, że zgromadził 70 punktów karnych, wyszło na jaw, że ma na swoim koncie znacznie więcej przewinień.

Mundurowi drogówki jadąc w Będzinie trasą DK 86 w kierunku Siewierza, zauważyli mężczyznę, który poruszał się skuterem bez tablicy rejestracyjnej, a jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Kiedy próbowali go zatrzymać, ten nagle zahamował i zawrócił i zaczął uciekać pod prąd. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

70 punktów karnych to początek problemów uciekiniera

Mężczyzna kierujący skuterem miał za nic przepisy ruchu drogowego i nie przejmował się, jak można domniemać, bezpieczeństwem innych uczestników drogi. W pewnym momencie nagle skręcił z drogi w przydrożny rów i zaczął uciekać pieszo. Kiedy już doszło do spotkania z policjantami, ci sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że jest on po użyciu alkoholu. Dodatkowo, kiedy uciekał pieszo, zgubił woreczek z amfetaminą. To nie wszystko. Skuter, którym poruszał się mężczyzna, nie miał tablicy rejestracyjnej. Udało się go zidentyfikować dopiero po numerze VIN, a dodatkowo pojazd nie miał wymaganego ubezpieczenia, a jego stan techniczny… cóż. Pozostawiał wiele do życzenia.

Dalsza część artykułu poniżej

Szaleńcza ucieczka ulicami miasta. Mężczyzna w areszcie

-Skuter był w katastrofalnym stanie technicznym. Akumulator przytwierdzony był taśmą malarską, brak korka wlewu paliwa – to jedne z wielu niedociągnięć tego jednośladu – mówi sierż. szt. Marcin Szopa z będzińskiej policji.

Mężczyzna uciekał na skuterze przed policją. Jednoślad był w fatalnym stanie technicznym/ Fot. KPP Będzin

Co z samym kierowcą? Gdy został sprawdzony w policyjnych systemach, okazało się, że to nie koniec jego kłopotów, gdyż jego drogowa historia jest – jak zaznaczają mundurowi – bardzo ciekawa. 35-latek Decyzją Starosty ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami wszystkich kategorii oraz aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci zabezpieczyli skuter, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Podczas prowadzonych czynności mundurowi dostrzegli, że ten charakterystyczny jednoślad brał udział w kradzieży paliwa na stacjach benzynowych, co potwierdziły nagrania z monitoringów. Podczas ucieczki i drogowych poczynań podejrzany zebrał łącznie 70 punktów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym oraz usłyszał 5 zarzutów za popełnione przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.