Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w Tarnowskich Górach. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia

Autor: w dniu 2024-02-22

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach wyjaśniają dokładne przyczyny pożaru, do którego doszło ubiegłej nocy w budynku wielorodzinnym przy ulicy Legionów. Konieczne było przeprowadzenie ewakuacji.

W nocy, około 2.30, dyżurny tarnogórskiej policji odebrał zgłoszenie od osoby, która przechodząc obok jednego z budynków przy ulicy Legionów w Tarnowskich Górach, zauważyła ogień i duże zadymienie. Chwilę później na miejscu zjawili się policjanci z prewencji, którzy widząc poważne zagrożenie, rozpoczęli akcję ewakuacyjną.

Pożar w Tarnowskich Górach. Konieczna była ewakuacja

Do mundurowych przyłączyli się, po odebraniu zgłoszenia strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, którzy za pomocą specjalistycznego sprzętu wyprowadzili z mieszkań łącznie 12 osób, w tym pięcioro dzieci. Na szczęście, jak informują służby, nikomu nie stała się krzywda.

Fot. KPP Tarnowskie Góry

Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia

Gdy akcja gaśnicza dobiegła końca, policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili wstępne przyczyny pożaru. Wersję lokatorów, a także hipotezy mundurowych i strażaków będzie potwierdzał biegły z zakresu pożarnictwa, który jeszcze dziś – jak informuje policja – wykona na miejscu swoje czynności. Śledczy będą także przesłuchiwali dwie osoby, które w chwili wybuchu pożaru przebywały w mieszkaniu.