Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w Zabrzu. Zarządzono ewakuację [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2023-02-01

Trwa dogaszanie pożaru kamienicy, który nocą wybuchł w Zabrzu. Z budynku ewakuowano, jak informowano początkowo, czternaście osób. Liczba ta, jak dowiedzieliśmy się niedawno, wzrosła do piętnastu. Schronienie znalazły w podstawionym pod budynek autobusie.

Strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące tego zdarzenia, co potwierdził st. kpt. Wojciech Strugacz – oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, o godzinie 3.38. Zapalił się dach i poddasze czterokondygnacyjnego budynku przy ulicy Dworcowej. Paliło się łącznie ponad dwieście metrów kwadratowych powierzchni. Cześć poszycia dachu spaliła się i zawaliła na poddasze.

Pożar w Zabrzu. Konieczna była ewakuacja mieszkańców

Na miejsce przyjechało łącznie jedenaście zastępów straży pożarnej. Trwa dogaszanie – jak tylko strażacy zakończą działanie, swoje czynności prowadzić będzie policja. Ta musi ustalić co było zarzewiem ognia.

Fot. PSP Zabrze

Tymczasem poszkodowani otrzymali schronienie w podstawionym na miejsce autokarze. Swoją opinię na temat stanu budynku musi wyrazić wezwany na miejsce inspektor nadzoru budowlanego.

Jakie działania podjęło miasto?

Wedle najnowszych informacji, które otrzymaliśmy, jedna rodzina (ojciec z dwójką dzieci) skorzystała z pomocy miasta i trafiła do hostelu. Pozostałe osoby znalazły schronienie u swoich bliskich. Dodatkowo zaoferowano poszkodowanym pomoc psychologiczną, rzeczową i finansową. Wszyscy, którzy potrzebują takiego wsparcia, mogą się zgłaszać do punku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicy Wyzwolenia. W tej chwili trwa zabezpieczanie dachu kamienicy.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.