Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Prawie 14 kilogramów narkotyków przejętych przez służby

Autor: w dniu 2023-01-23

Mężczyzna chciał rzucić na drzewo pakunek i zaczął uciekać przez policjantami.  Tak rozpoczęła się interwencja, która zakończyła się ujawnieniem kilkunastu kilogramów różnego rodzaju narkotyków. 

Cztery osoby zostały zatrzymane w związku z wytwarzaniem i posiadaniem dużych ilości narkotyków. Kiedy jeden z podejrzanych zauważył kryminalnych na ulicy, zaczął uciekać, a trzymaną w ręku paczkę próbował wrzucić na pobliskie drzewo. Został zatrzymany. W paczce, jak się okazało, było ponad kilogram amfetaminy.

Niemal 14 kilogramów narkotyków i czterech zatrzymanych

Policjanci z Sosnowca zatrzymali 3 mężczyzn i kobietę w wieku od 26 do 33 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Zagłębia. Jeden z nich – 33-letni mieszkaniec Sosnowca był również poszukiwany listem gończym, w związku z tym, że musi spędzić w więzieniu ponad 2 lata w związku z przestępstwami, których dopuszczał się w internecie. Pozostali mężczyźni także są na bakier z prawem, a w przeszłości byli karani za różnego rodzaju przestępstwa.

Przeszukania lokali – odnaleziono hurtowe ilości środków odurzających

Podczas dalszych czynności kryminalni przeszukali szereg lokali, w trakcie których zabezpieczyli środki odurzające i składniki służące do ich produkcji, z których można było wytworzyć 14 kilogramów gotowego narkotyku. Były to między innymi: amfetamina (zarówno płynna, jak i w proszku), metamfetamina i marihuana.

Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozić im za to może do 10 lat więzienia. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.