Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Prezydent Sosnowca otrzymał list z pogróżkami [DRASTYCZNE TREŚCI 18+]

Autor: w dniu 2023-07-14

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński otrzymał list z pogróżkami, w którym nadawca grozi mu śmiercią. Treść została upubliczniona przez samego zainteresowanego w mediach społecznościowych. 

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński otrzymał, adresowany do Urzędu Miasta Sosnowiec przy alei Zwycięstwa 20, list z pogróżkami.

List z pogróżkami wpłynął do Urzędu Miasta

Nadawca w niewybrednych słowach grozi włodarzowi miasta śmiercią. Nie wiadomo, co nim powodowało, ale treść jest pełna wulgaryzmów.

Od internautów płyną wyrazy wsparcia w obliczu tego groźnego zdarzenia. Radzą przy tym, by sytuację zgłosić, nie bez powodu zresztą, na policję.

"Panie Prezydencie mam nadzieję że to tylko chora wyobraźnia. Życzę dużo zdrowia i dystansu, ale i ostrożności. Serdecznie pozdrawiam" – pisze Anna. "Że co???? No nie wierzę,jak tak można. Tyle jadu i nienawiści. Brak słów." – nie dowierza zaistniałej sytuacji Beata.

 

Nie brakuje również słów dotyczących wzajemnych relacji pomiędzy ludźmi, również w obliczu różnicy zdań w różnych kwestiach:

"Nie wiem co musi być głowie ludzi, którzy takie rzeczy piszą. Kochać się nie musimy. Szanujmy się" – twierdzi w swoim komentarzu Michał

Nie brakuje odniesień do tragedii, która spotkała prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który został brutalnie zamordowany 13 stycznia 2019 roku – w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został wówczas pchnięty nożem przez Stefana Wilmonta na scenie. Morderca został wówczas skazany na dożywocie.

Na tę chwilę, co potwierdziła mł. asp. Katarzyna Cypel Dąbrowska z sosnowieckiej policji, nie wpłynęło w tej sprawie żadne zgłoszenie.