Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Protest Rolników i Myśliwych w Katowicach. Będą utrudnienia w ruchu

Autor: w dniu 2024-03-15

Rolnicy i myśliwi będą protestować w centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W związku z wydarzeniem, które zostało zgłoszone w katowickim magistracie, należy spodziewać się utrudnień, które będą trwały niemal cały dzień. 

W związku z "Protestem Rolników i Myśliwych" w najbliższą środę 20 marca br. w godz. 5.00-19.00 w okolicach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego mogą wystąpić – jak informuje katowicki magistrat – ograniczenia przejezdności pobliskimi drogami.

Protest Rolników i Myśliwych w Katowicach. Uwaga na utrudnienia

Ze zgłoszenia organizatorów "Protestu Rolników i Myśliwych" do Urzędu Miasta Katowice wynika, że udział w proteście weźmie ok. 200 osób i 50 ciągników. 20 marca br. w godz. 5.00-19.00 protestujący zamierzają zablokować ul. Jagiellońską od ul. Lompy do ul. Francuskiej z czasowymi blokadami ul. Ligonia od ul. Lompy do ul. Reymonta oraz ul. Francuskiej na odcinku pomiędzy ul. Ligonia i ul. Jagiellońską.

Osoby planujące podróż przez tę część śródmieścia Katowic proszone są o wytyczenie trasy z pominięciem okolic Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz, o ile to możliwe, pozostawienie aut w jednym z Centrów Przesiadkowych i podróżowanie komunikacją miejską. Autobusy, których trasy biegną wskazanymi wyżej ulicami mogą być kierowane na trasy alternatywne. Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego metropoliaztm.pl w zakładce Komunikaty.

Ci, którzy pojawią się w rejonie protestu, powinni stosować się do poleceń służb.

Zdjęcie wyróżniające: archiwum Radia Piekary