Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Protest rolników. Możliwe utrudnienia w różnych częściach regionu

Autor: w dniu 2024-03-18

Trwa protest rolników. Już w najbliższą środę zmotoryzowani muszą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Będą one występować nie tylko w Katowicach, ale także w innych częściach regionu.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach informuje o utrudnieniach na drodze wojewódzkiej 908 w Kaletach, które mogą wystąpić w najbliższą środę, 20 marca w godzinach od 10.00 do 18.00. Nie są to jedyne uciążliwości, o których muszą pamiętać kierowcy poruszający się po drogach regionu.

Protest rolników w województwie śląskim. Uwaga na utrudnienia

Rolnicy w ramach swojego protestu będą przemieszczać się po DW908 w powiecie tarnogórskim na terenie Kalet. Na odcinku pomiędzy dzielnicą Mokrus, aż do skrzyżowania z DW 789 w Woźnikach – Sośnicy.

-W związku z brakiem możliwości wytyczenia objazdów apelujemy do wszystkich, o rozsądne zaplanowanie swojej podroży, a na wskazanym odcinku o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów – apeluje sierż. szt. Kamil Kubica z tarnogórskiej policji.

Gdzie jeszcze w regionie można spodziewać się trudności? W powiecie kłobuckim.

Problemy, w związku z przejazdem ciągników rolniczych mogą występować na drodze krajowej nr 43, gdzie należy spodziewać się także blokad.

"W godzinach od 7:00 do 19:00 na drodze krajowej numer 43 – w miejscowości Lgota wjazd oraz zjazd z autostrady A1, w Kłobucku Rondo 3 Maja oraz obwodnica Krzepic (od skrzyżowania z ulicą Kuźniczka do skrzyżowania z ulicą Częstochowską), spodziewamy się utrudnień w ruchu drogowym" – czytamy w oficjalnym komunikacie kłobuckiej policji.