Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Prowadził ciężarówkę z paliwem. Zrobił coś kompletnie nieodpowiedzialnego

Autor: w dniu 2024-03-11

Prowadząc jakikolwiek pojazd, należy wykazać się odpowiedzialnością. Niektórym kierującym jej, niestety, brakuje. Pokazuje to ten przykład, o którym informują policjanci. W trakcie kontroli drogowej wyszło na jaw, co zrobił.

Mundurowi wczesnym rankiem kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami przy ulicy Brackiej w Katowicach. Podczas działań przebadali alkomatem mężczyznę, który siedział za kierownicą ciężarówki. Jak się okazało, miał on w organizmie pół promila alkoholu.

49-latek nie rozumiał powodu kontroli, gdyż jego zdaniem nic się nie stało. Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy z tego, jak ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu było to, że prowadził pod wpływem alkoholu cysternę z paliwem. 49-latek stracił już prawo jazdy. Za prowadzenie auta w stanie po użyciu alkoholu grozi mu kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Jego sprawa trafi niebawem do sądu.

– Kierowco, bądź odpowiedzialny i zachowaj zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących – mówi sierż. Andżelina Monczak z katowickiej policji.