Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Prowadzili klub nocny. Akt oskarżenia wobec 4 osób

Autor: w dniu 2022-12-21

Klub nocny był miejscem, gdzie nie tylko serwowano drinki. W znajdujących się tam pokojach świadczono usługi seksualne. Jest akt oskarżenia w sprawie.

Taniec erotyczny i serwowanie drinków to nie wszystko, czym zajmowały się młode kobiety pracujące w klubie nocnym na terenie Czeladzi. Dochodziło tam również do działań niezgodnych z prawem.

Miały być tancerkami

W toku śledztwa prokurator ustalił, że kierujące grupą przestępczą osoby od lipca 2021 roku prowadziły w Czeladzi klub nocny. Nieformalnie zatrudniały w nim młode kobiety, które jako tancerki miały prezentować klientom taniec erotyczny i serwować drinki. To jednak tylko połowa prawdy o działalności tego miejsca.

-W rzeczywistości, poza tańcem, kobiety proponowały klientom usługi seksualne. Świadczyły je na terenie lokalu w klubowych pokojach. Oficjalnie właściciele lokalu nie uczestniczyli w tym procederze, ale po spotkaniach z klientami kobiety oddawały im znaczną część zarobionych przez siebie pieniędzy – informuje prok. Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Oskarżono cztery osoby

16 grudnia 2022 roku Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała do Sądu Okręgowego w Sosnowcu akt oskarżenia przeciwko 4 członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

-Do procederu dochodziło na terenie Czeladzi, w okresie od lipca 2021 roku do kwietnia 2022 roku.  Oskarżeni, to trzy kobiety i mężczyzna, w wieku od 45 do 56 lat – dodaje prokurator Łubniewski.

Oskarżeni to właściciele klubu nocnego i osoby nim zarządzające. Zarzuca im się udział w grupie przestępczej i czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Grozi za to nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

Dodatkowo dwie osoby prokurator oskarżył o kierowanie grupą przestępczą, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.  

Na wniosek prokuratora 3 oskarżonych zostało tymczasowo aresztowanych.