Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarzanie odebrali świąteczne drzewka

Autor: w dniu 2022-12-21

Świąteczne, pachnące lasem drzewka trafiły dziś do mieszkańców Piekar Śląskich. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Senator RP Dorota Tobiszowska wraz z Sławą Umińską-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich i Tomaszem Wesołowskim – Przewodniczącym Rady Miasta rozdawali dzisiaj świąteczne drzewka na Placu Noblistów Śląskich. Wszyscy przybyli mogli nie tylko otrzymać choinki, ale także wysłuchać kolęd.

Świąteczne drzewka na Placu Noblistów Śląskich

Akcja była okazją aby zaopatrzyć się w prawdziwe, żywe drzewko świąteczne. Nie zabrakło też wspólnych rozmów i składania świątecznych życzeń, w miłym, wigilijnym nastroju.

-Nadszedł okres świąteczny. Piękna inicjatywa, zresztą po tych osobach, które tu były, widać, że cieszy się to dużą popularnością. W miłej atmosferze przekazaliśmy sobie życzenia świąteczne, co jest miłym, świątecznym akcentem – podkreśla senator RP Dorota Tobiszowska.

Względy estetyczne i dekoracyjne żywego drzewka są niewątpliwe, ale w dobie trwającego dziś kryzysu liczy się także ekonomia domowego budżetu.

-Zdajemy sobie sprawę, że wydatki świąteczne są bardzo wysokie, dlatego taki ukłon w stronę mieszkańców. Piękne drzewka dzięki Nadleśnictwu Świerklaniec i Siewierz. Inicjatywa Pani Senator Doroty Tobiszowskiej, by sprawić odrobinę radości mieszkańcom Piekar Śląskich – dodaje prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Tych, którzy obawiają się o los wyciętych drzewek oraz kondycję lasu, uspokajamy:

– Pomimo wycięcia tych choinek lasy na pewno nie ucierpiały. To choineczki pozyskane bez szkody dla gospodarki leśnej, dla lasów. Są wycięte pod liniami wysokiego napięcia, gdzie nigdy nic nie powinno nic rosnąć ze względów bezpieczeństwa albo z dolnego piętra lasu, gdzie powstały z samosiewów, więc też nic się nie dzieje, kiedy je usuwamy  – zapewnia Justyna Grzeszczyk z Nadleśnictwa Świerklaniec.

Zebranym dziś mieszkańcom udzieliła też podstawowych rad odnośnie do pielęgnacji świątecznego drzewka. Same choinki rozeszły się wśród mieszkańców miasta błyskawicznie i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wręczenie odbywało się przy wsparciu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Nadleśnictwa Siewierz oraz Nadleśnictwa Świerklaniec.