Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przechodziła na zielonym świetle. Potrącił ją autobus

Autor: w dniu 2023-10-31

Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, kiedy potrącił ją autobus. Chwila nieuwagi kierowcy mogła zakończyć się tragicznie. Piesza trafiła do szpitala.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Mysłowicach. Została tam potrącona kobieta, która pokonywała ulicę w wyznaczonym do tego miejscu.

Przechodziła na zielonym, potrącił ją autobus

Wczoraj po 12.00, na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy ul. Mikołowskiej w Mysłowicach, kierujący autobusem miejskim nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej przez jezdnię na zielonym świetle 80-latce. Mieszkanka Mysłowic została potrącona i z urazem stopy trafiła do szpitala. 64-letniemu kierującemu autobusem zatrzymano prawo jazdy, a okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają mundurowi.

Apel o rozwagę w okolicy cmentarzy

W najbliższych dniach, szczególnie w okolicach cmentarzy, będzie występować znacznie wzmożony ruch, więc policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Równie ważne jest parkowanie w miejscach do tego wyznaczonych. Warto sprawdzić zmiany w organizacji ruchu w Mysłowicach i innych miejscowościach regionu.

Piesi powinni pamiętać, że pomimo pierwszeństwa, zawsze muszą upewnić się, że pojazd dojeżdżający do przejścia dla pieszych zdąży się zatrzymać! Przypominamy o korzystaniu z elementów odblaskowych nawet w mieście! Odblaski znacząco poprawiają bowiem widoczność po zmroku.