Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ciągnął za autem wózek inwalidzki. Nie żyje 92-latek

Autor: w dniu 2023-10-31

Kierowca Toyoty chciał pomóc mężczyźnie poruszającemu się na elektrycznym wózku inwalidzkim. Niestety chęć wsparcia w trudnej sytuacji zakończyła się drogową tragedią. Zginął 92-letni mężczyzna.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wsi Ninków w gminie Borkowice na Mazowszu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca Toyoty Yaris ciągnął na pasie holowniczym wózek inwalidzki, na którym siedział 92-latek. Na łuku drogi mężczyzna spadł z wózka i zginął na miejscu.

Ciągnął za autem wózek inwalidzki. Doszło do tragedii

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przysusze odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem mężczyzny poruszającym się na wózku inwalidzkim. Na miejsce wysłano policjantów, którzy ustalili, że 72-letni kierowca Toyoty Yaris ciągnął, zamontowanym do auta pasem holowniczym, wózek inwalidzki, na którym siedział 92-latek.

Fot. KPP Przysucha

Pobudki kierowcy były szlachetne. Chciał pomóc mężczyźnie, kiedy w jego wózku rozładował się akumulator. Niestety wózek przewrócił się, a jadący nim mężczyzna upadł za jezdnię i zmarł na miejscu, mimo próby reanimacji. Mundurowi wyjaśniają okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Przypominają też, że Prawo o ruchu drogowym, w art. 31 definiuje zasady i warunki holowania. Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim jest pieszym, zatem do holowania w ogóle nie powinno dojść. Na ten moment nie wiadomo, jaki będzie dalszy ciąg tej sprawy.