Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przed nami 7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE!

Autor: w dniu 2023-11-22

7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE przygotowuje ponad 2000 naukowców i naukowczyń oraz popularyzatorów i popularyzatorek nauki, a w programie znajduje się blisko 1000 aktywności naukowych.

Już 9 grudnia nastąpi oficjalne otwarcie obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. W weekend otwarcia odbędzie się KATOPOLIS – niesamowite widowisko naukowo-muzyczne, które przygotowują m.in. twórczynie i twórcy związani ze środowiskiem akademickim, w tym m.in.: naukowczynie i naukowcy z katowickich uczelni, aktorki i aktorzy teatrów z regionu oraz artystki i artyści polskiej sceny muzycznej, uczelniane chóry i zespoły muzyczne, a także 7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, czyli jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce i Europie. Weekend otwarcia odbędzie się 9–11 grudnia 2023 roku.

Spotkania autorskie, wykłady, koncerty i debaty będą odbywać się na 20 scenach. Przygotowano też nowe strefy specjalne, a wśród nich Strefa Chorób Poprzemysłowych im. Jolanty Wadowskiej-Król, której koordynatorką jest dr hab. Lucyna Sadzikowska, prof. UŚ czy Strefa Motorsportu, za którą odpowiada Mikołaj Król.

7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Województwo Śląskie i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (współgospodarze), a także Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Politechnika Częstochowska, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie.