Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Przejazd przez Dąbrowę Miejską od dzisiaj zamknięty

Autor: w dniu 2023-08-04

W Bytomiu trwa przebudowa torowiska tramwajowego z centrum do zajezdni w Stroszku. W ramach prowadzonych prac modernizacyjnych od dzisiaj rozpocznie się przebudowa przejazdu drogowo – tramwajowego przez ul. Dąbrowa Miejska, który na czas realizowanych robót będzie zamknięty. Dla kierowców korzystający na co dzień z ul. Dąbrowa Miejska przygotowane zostały objazdy.

Kierowcy jadący od strony ul. Strzelców Bytomskich i ronda Solidarności, aby dojechać do ul. Celnej i Stolarzowic będą musieli skorzystać z objazdu al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (wjazd na łącznicę w kierunku na Gliwice i Opole) i dalej do ul. Celnej i Dąbrowa Miejska.

Z kolei kierowcy jadący ze Stolarzowic i ul. Celnej w kierunku ul. Strzelców Bytomskich i Stroszka będą musieli skorzystać z objazdu ulicami: Celną, al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a następnie w kierunku na ul. Strzelców Bytomskich (zjazd z obwodnicy w kierunku na Tarnowskie Góry – Poznań).

Prace związane z przebudową przejazdu drogowo – tramwajowego powinny zakończyć się do poniedziałku 7 sierpnia do godzin porannych.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu. Apelujemy zwłaszcza do kierowców jadących od strony skrzyżowania ul. Celnej i Dąbrowa Miejska oraz w rejonie ronda Praw Kobiet na ul. Celnej, aby zwracali uwagę na oznakowanie tymczasowe ostrzegające przed zamknięciem drogi w rejonie przejazdu przez torowisko tramwajowe /ul. Dąbrowa Miejska/ – czytamy na stronie internetowej urzędu miejskiego w Bytomiu.