Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziś finał Tour de Pologne. Kolarze wyruszą z Zabrza

Autor: w dniu 2023-08-04

Dziś finał wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wszystko rozstrzygnie się na mecie w Krakowie, ale kolarze dziś sporo czasu spędzą jeszcze na Śląsku. Start w Zabrzu. 

Przejadą prawie 170 kilometrów z Zabrza do Krakowa. Ostatni etap tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne rozpocznie się w piątek, 4 sierpnia o godzinie 14.30 przy Arenie Zabrze. Meta ostatniego etapu usytuowana będzie przy krakowskich Błoniach.

– Od godziny 7.00 rano do godziny 18.00 wyłączona z ruchu pojazdów będzie ulica Roosevelta na odcinku od ronda z ulicą Piłsudskiego, do  skrzyżowania z ulicą Damrota. Prosimy żeby już dzień wcześniej nie parkować tam pojazdów. Jednak, aby zminimalizować niedogodności mieszkańcom, Arena Zabrze udostępnia im nieodpłatnie swój podziemny parking – mówi Dawid Wowra z Urzędu Miasta w Zabrzu.

Piątkowe ściganie rozpocznie się o godzinie 14.30 od przejazdu honorowego z ulicy Roosevelta przy Arenie Zabrze i dalej ulicami: gen. de Gaulle'a – al. Korfantego do skrzyżowania z ul. Skłodowskiej-Curie.

Tam na rondzie nastąpi nawrót peletonu i kolarze z powrotem przejadą al. Korfantego, a następnie ulicami: gen. de Gaulle'a – Winklera – Makoszowską – Legnicką. Start ostry wyścigu nastąpi o godz. 14.45 w ciągu ul. Legnickiej za wiaduktem nad autostradą A-4. Stamtąd zawodnicy przejadą ul. Legnicką w kierunku Przyszowic, skąd dalej ruszą w stronę Tychów – dodaje rzecznik prasowy magistratu.

Nim jednak peleton wystartuje, przy Arenie Zabrze od godziny 12.00 trwać będzie "Rowerowa Frajda", czyli atrakcje dla całych rodzin. Impreza potrwa do godziny 16.00.

Fot: UM Zabrze