Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przełom w sprawie Żabich Dołów!

Autor: w dniu 2023-05-12

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek odniósł się do sytuacji zaistniałej na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Żabie Doły". Jest przełom w sprawie.

Wojewoda Śląski uznał argumenty Miasta Chorzów, mieszkańców regionu i społeczników w sprawie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Żabie Doły."

Przełom w sprawie Żabich Dołów! Głos zabrał Wojewoda Śląski

Do Urzędu Miasta w Chorzowie wpłynęło dziś postanowienie Wojewody Śląskiego o wznowieniu postępowania administracyjnego w sprawie wydanej decyzji. Śląski Urząd Wojewódzki poinformował, że w sprawie pojawiły się nowe okoliczności, na które wskazała wizja lokalna Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W dniu wydania postanowienia, jak czytamy w komunikacie chorzowskiego magistratu, obiekty objęte zgłoszeniem nie stanowiły drogi kolejowej w rozumieniu prawa budowlanego.

– Bardzo cieszymy się, że Wojewoda Śląski wziął pod uwagę nasze argumenty – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa. -Dziękuję mieszkańcom Chorzowa, społecznikom, mediom i wszystkim zaangażowanym w obronę "Żabich Dołów" – dodaje.