Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Startuje druga edycja Chorzowskiego Ogrodu Społecznego

Autor: w dniu 2023-05-12

Rusza druga edycja Chorzowskiego Ogrodu Społecznego. Będzie wspólne uprawianie warzyw i ziół, zajęcia jogi oraz medytacja. Zaplanowano także szereg warsztatów, ciekawe prelekcje i spotkania.

Ogród społeczny to miejsce, w którym bezpłatnie można nauczyć się jak uprawiać warzywa i zioła, wziąć udział w zajęciach z jogi, medytacji oraz renowacji starych, zaniedbanych przedmiotów (upcykling). Edycja 2023 właśnie rusza.

-Jego głównym celem jest wspólny relaks na wolnym powietrzu – czy to poprzez medytację, zielarstwo czy sharing circle. Inicjatywa jest skierowana nie tylko do mieszkańców Chorzowa. Spotykać będziemy się co dwa tygodnie w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ulicy 3 maja 18. A już w najbliższą sobotę, 13 maja odbędzie się piknik, którym tak naprawdę rozpoczniemy drugą edycję Chorzowskiego Ogrodu Społecznego. Zaprezentujemy plan na tegoroczną edycję, a także ramy czasowe – mówi prezes Stowarzyszenia "Koncepcja" Damian Łukowiak, współorganizator Chorzowskiego Ogrodu Społecznego.

Inauguracyjne spotkanie społecznych ogrodników zaplanowano jutro o godzinie 12.00 przy ulicy 3 maja 18. Warto zabrać ze sobą koce lub maty do ćwiczeń. Radio Piekary patronuje wydarzeniu.

Fot: Pixabay