Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przerzucili mężczyznę przez barierki mostu. Dwie osoby w areszcie

Autor: w dniu 2024-04-10

Raciborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat podejrzanych o zabójstwo 45-latka. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Raciborzu sąd aresztował ich na 3 miesiące. Grozi im kara dożywotniego więzienia.

W miniony piątek około godziny 9.00 dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że w Chałupkach – na granicy z Czechami – ujawniono zwłoki. Udali się tam śledczy z Krzyżanowic to ciało 45-letniego mieszkańca tej miejscowości.

Przerzucili go przez barierki mostu. Doszło do awantury

Na miejscu do późnych godzin popołudniowych pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora. Początkowo zdarzenie mogło wyglądać na nieszczęśliwy wypadek bądź samobójstwo, ale szereg czynności wykonanych przez śledczych i poczynione ustalenia potwierdziły, że było to zabójstwo.

Mundurowi zatrzymali 19- i 20-latka. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni w czwartek około godziny 20.00 wracali pieszo od strony Czech w stronę Polski. Gdy byli na środku mostu, wywiązała się między nimi awantura. Sprawcy chwycili 45-latka i przerzucili go przez barierę mostu i po wszystkim odeszli w stronę Chałupek.

-Mężczyzna z siedmiometrowego mostu upadł na beton – mówiła Joanna Wiśniewska z raciborskiej policji.

Zgromadzono materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutu zabójstwa. Na wniosek prokuratury sąd aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pożar i morderstwo w Radlinie. Na jaw wychodzą makabryczne fakty