Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przy popularnej w Bytomiu „Krysi” spotkają się pasjonaci militariów

Autor: w dniu 2024-06-05

Przy popularnej w Bytomiu "Krysi" spotkają się pasjonaci militariów. Śląskie Manewry, czyli jeden z największych zlotów wojskowych w Polsce, obędzie się w najbliższy weekend przy Szybie Krystyna.

Parada pojazdów wojskowych, przejażdżki bojowym sprzętem, pyszna grochówka, jarmark militarny i wiele innych atrakcji czekać będzie od piątku na uczestników Śląskich Manewrów. Jedna z największych tego typu imprez w Polsce znów zagości w Bytomiu. Wydarzenie wraca pod Szyb Krystyna.

-Śląskie manewry to przede wszystkim zlot militarystów. Ludzi, którzy zrzeszają się wokół pojazdów, techniki, kultury wojskowej. W Bytomiu jest największy w tej części Polski zlot pojazdów wojskowych. W tym roku wracamy pod Szyb Krystyna. Jest to magiczne miejsce, wizerunkowo bardzo dużo znaczy – wszyscy wiedzą gdzie jest "Krysia". Tereny, które są wokół Krystyny pozwalają nam w sposób naturalny przygotować czołgowisko, miejsca do przejażdżek, do ćwiczeń i koncertów – mówi nam Bartosz Noculak ze Stowarzyszenia Pasjonatów Wojskowości "Kompania Bytom".

Zlot Pojazdów Militarnych będzie trwał w Bytomiu przez trzy dni, od 7 do 9 czerwca, jednak największe atrakcje organizatorzy przygotowali w sobotę i niedzielę. W sobotę na przykład będzie można podziwiać przejazd pojazdów militarnych przez miasto, a na tak zwanym zlotowisku czyli pod Szyb Krystyna posłuchać koncertów, przejechać się czołgiem, zjeść grochówkę wojskową czy zobaczyć fireshow. Z kolei w niedzielę  przy Szybie Krystyna zaplanowano między innymi Tank Crash, czyli pojedynek czołgu z samochodami osobowymi. Wszystko pod naszym patronatem.