Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przyleciał z Angoli do Pyrzowic. Został zatrzymany przez służby

Autor: w dniu 2023-10-25

Miał być turystą, ale okazało się, że przyleciał do Polski z jasno określonymi celami. Sądził, że nic nie wyjdzie na jaw. Przeliczył się.

Obywatel Angoli przyleciał z Frankfurtu do Pyrzowic. Jego dokumenty nie budziły zastrzeżeń, ale to, co mówił podczas kontroli – już tak. Utrzymywał, że przyleciał jako turysta, ale miał nieco inne plany.

Z Angoli do Polski z lewym towarem

24 października funkcjonariusze PSG w Katowicach-Pyrzowicach po przylocie samolotu rejsowego z Frankfurtu skontrolowali 53-letniego obywatela Angoli. Miał wprawdzie własny paszport z zamieszczoną w nim ważną portugalską wizą Schengen, ale problem pojawił się nieco później. Co wyszło na jaw?

Otóż podczas kontroli 53-latek zadeklarował, że podróżuje w celu turystycznym. W toku prowadzonych czynności został poddany kontroli celno-skarbowej. Znaleziono wówczas 35.600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, które – jak ustalono – zostały przywiezione w celach dalszej odsprzedaży. Angolski podróżnik przyznał, że zamierza je sprzedawać na targowisku.

Niespójności w tym, co mówił mieszkaniec Angoli sprawiły, że został zatrzymany. Trwają czynności służbowe z jego udziałem.