Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rusza bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych

Autor: w dniu 2023-10-26

Rusza infolinia dla bezdomnych. Pod bezpłatnym trzycyfrowym numerem telefonu 987 będzie można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przypomina i promuje informacje o funkcjonowaniu infolinii. Plakaty trafiły do wszystkich jednostek administracji samorządu terytorialnego województwa śląskiego oraz do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, Caritas Archidiecezji Katowickiej, Częstochowskiej, Bielsko-Żywieckiej, Gliwickiej, Sosnowieckiej, Kieleckiej, Opolskiej, Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego, Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża  w Katowicach, Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach oraz PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach w celu rozpowszechnienia w miejscach dostępnych dla zainteresowanych osób, m.in. w:
  • ośrodkach pomocy społecznej,
  • punktach świadczenia pomocy jednostek pozarządowych,
  • dworcach kolejowych i autobusowych,
  • ośrodkach zdrowia,
  • starostwach, urzędach miast i gmin.
Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresami: