Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Psie piękności zjadą się w weekend do Bytomia – wśród nich goldeny, cocker spaniele, charty, sznaucery, teriery, jamniki, pudle i inne – w sumie około 400 ras.

Na terenie stadionu Szombierki Bytom przy ul. Modrzewskiego odbędzie się dwudniowa Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych DUO CACIB, Crufts Qualification.

-Są to dwie wielkie wystawy. Mogę się pochwalić, że to największe wystawy w Polsce. W tym roku zgłosiło się do nas ponad 3 tysiące psów wszystkich ras. Od owczarków po chihuahua, pudle, szpice, gończe, wyżły – od najmniejszego do największego. Myślę, że dla obserwatorów najbardziej widowiskowe będą finały. Zaczynają się od 14.30. Wtedy będzie można popatrzeć na te najpiękniejsze z najpiękniejszych psów. Sędziowie będą zwracali uwagę na to jak pies wygląda, czy jest jak najbardziej  zbliżony do swojego wzorca, fryzury oczywiście też muszą być odpowiednio dobrane. Patrzy się na ruch, na zęby, na całokształt – wylicza Aneta Chrystoph z bytomskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

W wydarzeniu uczestniczyć może każdy miłośnik szczekających czworonogów. W programie znalazł się m. in.: pokaz ras polskich, wybór Najpiękniejszego Szczenięcia, wybór Najpiękniejszego Weterana, Najpiękniejszej Pary oraz zaszczytny tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy. Wydarzenie, którego patronem medialnym jest Radio Piekary, rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli.