Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Janusz Rewiński nie żyje. „Buenas noches, Senior Siarra!”

Autor: w dniu 2024-06-04

Duża strata dla świata polskiej kultury. Zmarł Janusz Rewiński. Walczył z chorobą. Wiele osób zapamiętało go dzięki roli Siary w filmie "Kiler". Znany i ceniony aktor miał 74 lata.

Nie żyje Janusz Rewiński – polski kabareciarz, aktor oraz były polityk. Miał 74 lata. Informację o śmierci przekazał jego syn. Rewiński znany był między innymi z występów w kabarecie Tey czy Kabarecie Olgi Lipińskiej, gdzie wcielił się w "Miśka".

Najbardziej zapamiętamy go jako Stefana "Siarę" Siarzewskiego z dwóch części komedii "Kiler" Juliusza Machulskiego. Jego kariera polityczna była związana z Polską Partią Przyjaciół Piwa – w 1991 roku został wybrany na posła sejmu I kadencji.

"Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady. Przez wiele lat Tata dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół. Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło. Janusz Rewiński. Aktor, satyryk, poseł na Sejm I kadencji. Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję że "mają rozmach". Buenas noches, Senior Siarra!" – napisał w mediach społecznościowych Jonasz Rewiński, syn zmarłego aktora.