Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pumptrack i miasteczko rowerowe oficjalnie otwarte

Autor: w dniu 2024-07-07

Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek, mają do dyspozycji pumptruck i miasteczko rowerowe. Inwestycja warta ponad 6 milionów złotych została oficjalnie oddana do użytku.

Iestycja zlokalizowana przy ulicy Armii Krajowej w Piekarach Śląskich przyciąga wiele osób korzystających z deskorolek, hulajnóg czy rowerów. Rampy slużące do akrobacji czy miasteczko rowerowe dla najmłodszych cieszą się sporym zainteresowaniem.

Do dyspozycji użytkowników jest teren o powierzchni 921 m². Znajdują się tam dwa pumptracki, zaprojektowane z myślą o różnych poziomach zaawansowania. Pumptracki składają się z muld, zakrętów profilowanych oraz małych "hopek", ułożonych w taki sposób, aby umożliwić rozpędzanie i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Jest to idealne miejsce do nauki jazdy na BMX, deskorolce, rolkach czy hulajnodze oraz rozwoju koordynacji ruchowej i poprawy zmysłu równowagi, co sprawia, że z obiektu mogą korzystać osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Nowo powstały skatepark w Piekarach Śląskich oferuje szeroki wybór elementów skateparkowych, które zadowolą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych miłośników sportów ekstremalnych. W skład obiektu wchodzą: minirampa, vulcan, piramida, manual pad, cbox oraz ławka prosta.

Zrealizowanej inwestycji przyjrzeli się przedstawiciele władz miasta oraz policjanci. Gościem był też poseł Łukasz Ściebiorowski:

Fotorelację przygotowała Adamina Jendrossek: