Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pumptrack w Michałkowicach. Jakie kroki podjęto?

Autor: w dniu 2023-04-12

Ci, którzy lubią jeździć na rowerze, ale wymagają czegoś więcej niż tylko ścieżek rowerowych, będą mogli cieszyć się z nowego pumptracka. Ten ma powstać w Michałkowicach.

Mieszkańcy Siemianowic Śląskich zdecydowali, głosując na projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, że jednym ze zwycięskich projektów jest budowa pumptracka.

Pumptrack w Michałkowicach – kiedy może powstać?

Obecnie, jak informuje siemianowicki magistrat, trwa postępowanie przetargowe na budowę rowerowego placu zabaw. Ten ma powstać w okolicy ul. ks. bp. Cz. Domina i S. Żeromskiego w Michałkowicach, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023. Autorką zwycięskiego projektu jest Karina Siwiec-Magielnicka. Zamówienie obejmuje budowę dwóch torów rowerowych, wykonanie placu wypoczynku z ławkami, a także wykonanie drogi dla pieszych i rowerzystów, łączącej planowany pumptrack z chodnikiem i ścieżką rowerową w rejonie ul. Domina.

Zadanie prowadzone będzie w systemie zaprojektuj-wybuduj. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, będzie on miał 150 dni na jego realizację.

Podobna inwestycja ma być zrealizowana także w Piekarach Śląskich. W rejonie ul. Armii Krajowej ma powstać park międzyosiedlowy wraz z rowerowym pumptrackiem i miasteczkiem rowerowym. Te działania mają kosztować w 2023 roku 2,5 mln zł, ale cały projekt wart jest dwa razy więcej. Dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł udzielone zostało z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Fot. pixabay