Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kradli na terenie regionu. Dwie osoby z zarzutami

Autor: w dniu 2023-04-12

Ci złodzieje upodobali sobie drogie smartfony sprzedawane w sklepach jednej z dużych sieci handlowych. Wpadli na gorącym uczynku. 

Policjanci z Cieszyna, dzięki czujności pracowników jednego ze sklepów na terenie Cieszyna, zatrzymali w poniedziałek trzech mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie kradzieży telefonu komórkowego wartego prawie 6 tysięcy złotych. Nie było to jednak, jak się okazało, ich pierwsze tego typu przestępstwo.

Plan kradzieży spalił na panewce

Mężczyźni przygotowywali się do opisywanej kradzieży już dwa dni wcześniej, zresztą podobnych przestępstw dopuścili się w innych, śląskich miastach. W poniedziałek 27 marca postanowili sfinalizować swój zamiar na terenie Cieszyna. Ostatecznie ich plany pokrzyżowali policjanci.

-Śledczy zapoznali się z zapisami monitoringu, który zarejestrował sprawców w innych sklepach należących do tej samej sieci, w których sprawcy dokonali już wcześniej kradzieży. Policjanci zebrali w sprawie materiał dowodowy, z którego wynika, że mężczyźni ukradli sprzęt elektroniczny w Chorzowie, Wodzisławiu Śląskim, Bytomiu, Dąbrowie Górniczej, Raciborzu na łączną kwotę ponad 40 000 złotych – informuje Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie dwóch z zatrzymanych, 33 i 34-letni mężczyźni usłyszało zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Sąd na wniosek policjantów i cieszyńskiej Prokuratury zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trzeci z nich, 68-latek, został przesłuchany jako świadek i zwolniony.