Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Fałszywy pracownik administracji okradł seniorkę

Autor: w dniu 2023-04-13

Mężczyzna odwiedził seniorkę w jej mieszkaniu, informując, że przyszedł przeprowadzić kontrolę kuchenki gazowej. Okazał się złodziejem. 

Zdarzenie z udziałem oszusta odnotowano na terenie Rudy Śląskiej. Mężczyzna podawał się za pracownika administracji, który przyszedł do mieszkania seniorki, wykorzystał jej łatwowierność i ukradł jej sporą sumę.

Fałszywy pracownik administracji okradł seniorkę

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek, 11 kwietnia. Do mieszkania 85-letniej kobiety przyszedł mężczyzna podający się za pracownika administracji. Oszust miał rzekomo przeprowadzić kontrolę kuchenki gazowej. Poprosił, aby starsza pani potrzymała jego telefon i dała mu znak, czy wyświetli się alarm gazowy. Po kontroli, gdy już sobie poszedł, seniorka dowiedziała się od sąsiada, że u niego nie było kontroli i wówczas przerażona poszła sprawdzić czy jej oszczędności dalej są w szufladzie – już ich nie było!

Sytuacje zaaranżowane przez przestępców, którzy chcą szybko wyłudzić pieniądze, mają przeróżne scenariusze: od popularnej metody "na wnuczka" po bardziej wyrafinowane oszustwa z udziałem rzekomych funkcjonariuszy, pracowników energetyki lub wodociągów. Oszuści ciągle jednak modyfikują metody swojego działania. Przekonała się o tym między innymi mieszkanka Zabrza.

Pomimo licznych apeli policjantów i akcji profilaktycznych mających na celu ostrzeżenie przed oszustami, zaznaczają sami mundurowi, nadal odnotowuje się takie przypadki. Starsi ludzie ufają pracownikom różnego rodzaju instytucji, dlatego łatwo mogą stać się ofiarą takich oszustw.

Źródło: KMP Ruda Śląska