Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodzieje samochodów zatrzymani. Uciekali przed policją

Autor: w dniu 2023-04-04

Policjanci chcieli wylegitymować kierowcę Audi, ale ten miał inne plany. Zaczął uciekać. Potem okazało się, że był to początek sprawy dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej. 

Policjanci z Jaworzna zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei samochodów i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Odzyskane Audi wróciło już do właściciela. Mundurowi sprawdzają teraz, skąd pochodzą części ze zlikwidowanych samochodowych dziupli.

Grupa przestępcza rozbita

Policjanci z Jaworzna chcieli skontrolować kierowcę Audi A4, jednak ten na widok mundurowych przyspieszył i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg, za – jak okazało się chwilę później – skradzionym samochodem. Do mundurowych dołączyli też kryminalni z Jaworzna, którzy zatrzymali kierowcę i pasażera niedługo po tym, jak ci wybiegli z auta, w którego wnętrzu znaleziono narzędzia i sprzęt elektroniczny wykorzystywany do kradzieży pojazdów. Policjanci zlikwidowali też dziuple, w których znajdowało się wiele skradzionych samochodowych części i podzespołów.

Postawiono zarzuty

Za przestępczym procederem, jak się okazało, stoi dwóch mieszkańców województwa małopolskiego, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Właściciel skradzionego audi nie zdążył zorientować się, że jego auto zostało skradzione. O sytuacji dowiedział się od mundurowych, którzy jeszcze tego samego dnia zwrócili mu jego własność.

Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Policjanci cały czas pracują nad sprawą i sprawdzają, skąd pochodzą skradzione części. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań. Członkom grupy przestępczej grozi do 10 lat więzienia.