Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodzieje katalizatorów w Rudzie Śląskiej. Wzięli na cel jedną markę

Autor: w dniu 2023-04-04

Policja regularnie informuje o kradzieżach katalizatorów. Te są bardzo cenne, dlatego padają łupem złodziei w różnych miejscowościach na mapie regionu. Tak jest na przykład w Rudzie Śląskiej, gdzie złodzieje upodobali sobie jedną, konkretną markę.

Do kradzieży dochodzi najczęściej w słabo oświetlonych miejscach i na niestrzeżonych parkingach. Policja radzi, by rozważyć zamontowanie dodatkowej osłony antykradzieżową, co ma utrudnić zadanie potencjalnemu złodziejowi. Warto jednak przede wszystkim zwracać uwagę na podejrzane osoby, które kręcą się w pobliżu aut.

Złodzieje katalizatorów znów działają w Rudzie Śląskiej

Po dość długim czasie spokoju – zaznaczają rudzcy policjanci – znów dochodzi do kradzieży katalizatorów. W ciągu ostatniego weekendu złodzieje wycięli je z sześciu samochodów – wszystkie to Toyoty. Niestety wycinania katalizatorów nikt nie usłyszał. Policjanci apelują do osób, które szczególnie nocą słyszą podejrzany hałas (dźwięk cięcia metalu) o pilne powiadamianie Policji pod numer alarmowy 997.

-Interesujmy się także podejrzanymi zachowaniami, które zauważamy. W przypadku kradzieży katalizatorów, z pewnością sygnałem do nabrania podejrzeń będzie osoba leżąca pod autem, spod którego rozlegają się odgłosy cięcia. Nie musimy sami reagować – wystarczy, że zadzwonimy na numer alarmowy i zasygnalizujemy nietypową sytuację, aby najbliższy patrol zjawił się w okolicy – apelują policjanci.

Katalizatory samochodowe, również ze starszych aut, osiągają wysokie ceny z uwagi na występujące w nich rzadkie metale szlachetne. Dlatego przestępcy decydują się – jak informuje policja – na bardzo zuchwałe kradzieże, nawet pod oknami domów właścicieli lub na ruchliwych parkingach. Dysponując akumulatorowymi elektronarzędziami, wycięcie katalizatora  nie zajmuje im wiele czasu. Dlatego tak ważne jest właściwe zabezpieczenie samochodu. Najlepiej skorzystać, wiadomo, z garażu lub ogrodzonego terenu, ale można też wziąć pod uwagę miejsca dobrze oświetlone, które będą nieco bezpieczniejsze od tych, gdzie panuje zupełna ciemność.