Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rabuś w Tworogu. Uchwyciły go kamery monitoringu

Autor: w dniu 2023-06-27

W połowie czerwca mężczyzna wszedł do sklepu w Tworogu z pneumatycznym pistoletem w dłoni i zagroził ekspedientce. Mężczyzna zażądał wtedy pieniędzy. Miał pecha.

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca w Tworogu. Wychodząca z zaplecza ekspedientka sklepu zobaczyła stojącego przed ladą zamaskowanego mężczyznę, który w ręku trzymał pistolet. Zażądał od kobiety wydania pieniędzy z kasy fiskalnej. Okazało się jednak, że nie było w niej pieniędzy, gdyż kilka minut wcześniej właściciel sklepu zabrał gotówkę ze sobą. Mężczyzna widząc, że jego plan się nie powiódł, wybiegł ze sklepu i odjechał rowerem.

Rabuś w Tworogu. Nagrały go kamery

Ekspedientka powiadomiła policję. Na miejsce przyjechali mundurowi z Tworoga i Tarnowskich Gór. Zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu w pobliżu miejsca zdarzenia. Ich analiza pozwoliła ustalić dokładny wygląd mężczyzny. Schwytanie go było kwestią czasu.

Zaledwie kilka dni później tarnogórscy kryminalni natknęli się na mężczyznę przed jednym ze sklepów w Tworogu. Dodatkowo wszystko potwierdziło przeszukanie jego domu, w którym znaleźli pistolet pneumatyczny i kominiarkę. Zgadzał się również rower, który stał przed domem.

Zatrzymany noc spędził w policyjnej celi i na drugi dzień trafił przed oblicze prokuratora, który przedstawił mu zarzut usiłowania rozboju i objął go policyjnym dozorem. Sprawca przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.