Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Radio Piekary ma nowego redaktora naczelnego

Autor: w dniu 2024-03-01

Nowym redaktorem naczelnym Radia Piekary został, z dniem 1 marca 2024 roku, Szymon Musialik. Zastąpił na tym stanowisku Rafała Kurowskiego. 

Szymon Musialik – z wykształcenia dziennikarz. Ukończył studia magisterskie na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiał jako konferansjer i prowadzący imprezy o charakterze lokalnym. Współpracował ze śląskimi firmami obszaru public relations, odpowiadał też za pion marketingowy w zarządzie jednego z klubów piłkarskich funkcjonujących w Tarnowskich Górach.

Od 2020 roku związany z Radiem Piekary. Dotychczasowy gospodarz autorskiego programu południowego "Na pełnych obrotach" oraz współprowadzący wieczorny program "Hello party".

Urodził się i mieszka w Tarnowskich Górach. Ze Śląskiem wiąże – jak sam o sobie mówi – swoją życiową i zawodową przyszłość.

-Bardzo cieszę się na myśl o współpracy z grupą osób, którą zdążyłem przez minione lata dobrze poznać, a którą przyjdzie mi teraz przewodzić. Fachowy newsroom, charyzmatyczni prezenterzy oraz skuteczny dział promocji i reklamy. Drużyna zaangażowana, posiadająca swoje jakże potrzebne i nieocenione "know how". Radio Piekary rośnie w siłę i tego kursu będę się mocno trzymał – mówi redaktor naczelny Radia Piekary Szymon Musialik.

29 lutego oficjalnie pożegnano, podczas sesji Rady Miasta Piekary Śląskie, Rafała Kurowskiego – dotychczasowego redaktora naczelnego Radia Piekary, który z dniem 1 marca obejmuje funkcję dyrektora katowickiego oddziału TVP.