Artist
Background

Raków na zwycięskiej ścieżce w eliminacjach LM

Autor: w dniu 2023-08-08

Raków Częstochowa zrobił malutki krok w kierunku kolejnej rundy eliminacyjnej do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zespół spod Jasnej Góry wygrał u siebie z Arisem Limassol 2:1 i jest w lepszej sytuacji przed rewanżem na Cyprze.

Piłkarski raj, bo tak mówi się o fazie grupowej Champions League, bliżej mistrza Polski. W trzeciej rundzie eliminacyjnej Raków mierzył się na własnym boisku z cypryjskim Arisem Limassol. Mecz rozpoczął się świetnie dla polskiego zespołu, bo już w 7. minucie do siatki trafił Kocherhin. Ta bramka ustawiła spotkanie i już niewiele działo się w pierwszej połowie.

Jednobramkowe prowadzenie mistrza Polski utrzymywało się do 63. minuty. Wtedy też rzuty karny na gola zamienił Piasecki. Jedenastkę wywalczył faulowany w szesnastce Marcin Cebula. Warto też wspomnieć, że druga odsłona toczyła się w trudnych warunkach, bo mocno padało w Częstochowie. Wydawało się, że mistrz Cypru nie jest w stanie zagrozić ekipie Rakowa i skończy się solidną, dwubramkową zaliczą przed rewanżem. Tymczasem w samej końcówce, a była to 89. minuta, pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Mayambele i bramkarz gospodarzy był bez szans.

Wynik nie uległ już zmianie i skończyło się tylko skromną jednobramkową zaliczką. To oznacza, że na trudnym terenie na Cyprze, w rewanżu będzie trzeb się bić do końca o awans do ostatniej, czwartej rundy. Rewanż za tydzień we wtorek o 19:00. Na zwycięzcę czeka lepszy z pary FC Kopenhaga/Sparta Praga. W pierwszym starciu obu ekip padł bezbramkowy remis.

Raków Częstochowa – Aris Limassol 2:1 (1:0)

1:0 Władysław Koczerhin 7′

2:0 Fabian Piasecki (k.) 63′

2:1 Mihlali Mayambela 89′

Raków: Vladan Kovacević – Bogdan Racovitan, Zoran Arsenić, Stratos Svarnas – Fran Tudor, Gustav Berggren (85′ Ben Lederman), Giannis Papanikolaou, Marcin Cebula (86′ Sonny Kittel), Władysław Koczerhin (73′ Deian Sorescu), Jean Carlos Silva – Fabian Piasecki (73′ Łukasz Zwoliński).

Aris: Vana Alves – Eric Boakye, Franz Brorsson (71′ Alex Moucketou-Moussounda), Steeve Yago, Caju – Mihlali Mayambela, Julius Szoke (46′ Veljko Nikolić), Karol Struski, Yannick Gomis, Leo Bengtsson (76′ Jaden Montnor) – Shavy Babicka (64′ Mariusz Stępiński).

Żółte kartki: Tudor, Papanikolaou (Raków) oraz Szoke (Aris).

Sędzia: Duje Strukan (Chorwacja).