Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mury, rybnickiego TBS-u, pną się do góry

Autor: w dniu 2023-08-09

Prace na budowie pierwszej inwestycji rybnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego trwają. Na Hallera z dnia na dzień widać postępy prac.

Jeszcze plac budowy, ale już w przyszłym roku nowoczesna przestrzeń z 80. mieszkaniami, 8. lokalami usługowymi oraz infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja przy ulicy Hallera to pierwsza, warta ponad 43 miliony złotych inicjatywa spółki miejskiej Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Twój Dom".

W przebudowywanych budynkach A i B trwają roboty wykończeniowe. Obiekty są przygotowywane do oddania do użytkowania. Nowo budowany budynek C osiągnął etap "stanu surowego", wykonano pokrycie dachu, trwa montaż stolarki zewnętrznej, montaż instalacji wewnętrznych – wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, teletechnicznej, wentylacyjnej, centralnego ogrzewania. Trwają również roboty tynkarskie – informuje Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Twój Dom" Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku.

Jednocześnie zagospodarowywany jest teren wokół inwestycji – trwa odtwarzanie chodnika wzdłuż ul. Hallera, wykonano już też wewnątrzosiedlowe sieci: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Budynek na Hallera został zaprojektowany jako bryła składająca się z trzech, prostopadle do siebie ułożonych bloków mieszkalnych oddzielonych od siebie pustkami tworzącymi bramy wejściowe. Wszystkie mieszkania znalazły już swoich lokatorów, którzy z niecierpliwością czekają na przeprowadzkę. Przewidywany termin oddania mieszkań do użytkowania to połowa 2024 r. Podobnie rzecz ma się z lokalami użytkowymi w tym budynku. Szybciej, bo jeszcze w tym roku, oddane do użytkowania mają być lokale usługowe w budynku A. I tu dobra wiadomość dla przyszłych najemców – Towarzystwo Budownictwa Społecznego dysponuje jeszcze wolnymi lokalami.

To doskonała lokalizacja dla prowadzenia działalności handlowej, usługowej, biurowej. Centrum miasta to strategiczne miejsce, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Dzięki temu lokal będzie miał znakomitą widoczność i dostępność dla wielu potencjalnych klientów. Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych najemców – mówi Olgierd Zaraś.

Foto i źródło: UM Rybnik