Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rap Wagary – wielkie hip-hopowe powitanie wiosny w Tauron Arena Kraków!

Autor: w dniu 2024-02-12

21 marca 2024 w Tauron Arena Kraków siedmiu topowych wykonawców polskiej sceny rapowej dokona symbolicznego powitania wiosny. Wystąpią: Żabson, Szpaku, Malik Montana, Wac Toja, Smolasty, Otsochodzi i Young Multi. Imprezę poprowadzi Mati Fuczyło.

– Od dłuższego czasu docierały do mnie sygnały, że w środowisku hip-hopowym istnieje silna potrzeba uruchomienia dużej imprezy odbywającej się na początku wiosny – mówi organizator RAP Wagarów i właściciel agencji MOmusic Marcin Owczarek – Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać na nią tak silny skład artystów. Siedmiu wyjątkowych, charyzmatycznych wykonawców zaprezentuje w Tauron Arena Kraków różnorodne odcienie polskiego Hip-hopu, a fani gatunku będą mogli przywitać tę wiosnę z fantastyczną energią, mocnym beatem i bezkompromisowymi tekstami. Wierzę, że ta impreza na stałe wejdzie do pejzażu wydarzeń muzycznych w Polsce – dodaje.

Artyści

Żabson – jeden z najbardziej rozpoznawanych artystów polskiej sceny rapowej. Debiutował w 2015 minialbumem "Nie kumam". Dziś ma na koncie 3 płyty studyjne – "To ziomal", "Internaziomal" i wydany w zeszłym roku "Ostatni ziomal", który, jak przyznaje jest jego najbardziej osobistym albumem podsumowującym dotychczasową karierę. Utwory Żabsona notują rekordowe oglądalności na Youtube. "Księżniczki" zostały odtworzone niemal 50 mln razy.

Szpaku – niezwykle wyrazisty artysta – swój sukces zawdzięcza charyzmie i autentyczności. Dziś ma na koncie 5 studyjnych albumów, wszystkie o statucie platynowych, a najbardziej doceniona przez fanów płyta "Atypowy" pokryła się platyną aż czterokrotnie. W swojej twórczości często porusza tematy emocji, bólu i osamotnienia artysty, a historie w swoich utworach przedstawia słuchaczom w nieszablonowy, nieoczywisty sposób.

Malik Montana – raper, autor tekstów, influencer, obecnie jeden z najpopularniejszych muzyków gatunku. Wydał pięć albumów studyjnych, z czego ostatni – "Adwokat Diabła"- pokrył się czterokrotną platyną. Największymi hitami Malika Montany są utwory "Robię Yeah" i "Jagodzianki", które w serwisie YouTube wyświetlono odpowiednio 58 mln i 53 mln razy.

Wac Toja – debiutował w 2015 roku albumem "Middle Finger". Do dziś nagrał osiem albumów studyjnych, z czego ostatni "Cały lokal skacze" uzyskał status złotej płyty. Jego najpopularniejszy singiel "Kapitan" pokrył się trzykrotnie platyną, a na Youtube obejrzano go 39 milionów razy.

Smolasty – cieszący się ogromną popularnością artysta, tworzący muzykę z pogranicza rapu, pop i R&B. Jego utwory były odtwarzane na Youtube łącznie ponad 600 milionów razy, a na serwisie streamingowym Spotify ponad 830 milionów razy. Jego utwór "Duże oczy" wyświetlono na YT 127 milionów razy. Wydał łącznie 4 albumy studyjne i był dwukrotnie nominowany do Fryderyków.

Otsochodzi to jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia, ceniony zarówno przez fachowców, jak i publiczność. Tego drugiego dowodzą wielomilionowe liczby odsłuchów jego kawałków na YouTube oraz status platynowej płyty, którym może się poszczycić jego drugi oficjalny album "Nowy kolor". Na płycie znalazły się dwa diamentowe single ("Nie, nie" i "Nowy Kolor"). Otso jest członkiem supergrupy OIO, którą tworzy wspólnie z Young Igim i OKIM. 

Young Multi – młody i niezwykle interesujący artysta poruszający się w stylistyce trapu, a jego twórczość jest zainspirowana mocnym brzmieniem zza oceanu. Wydał 4 płyty, z których dwie pokryły się platyną. Jego najpopularniejszy utwór – "Plecak" obejrzano na Youtube ponad 39 milionów razy.

Organizator rozpoczął już sprzedaż regularnych biletów za pośrednictwem GOING oraz EMPIK.

BILET VIP HOSPITALITY: limitowana pula biletów VIP. Posiadacz biletu wchodzi na teren imprezy – dedykowanym wejściem. Bilet uprawnia do przebywania w strefie VIP. Do Waszej dyspozycji będzie nielimitowany bufet, open bar (piwo, wino, softy) i fotościanka. Najlepsze miejsca siedzące.

BILET VIP – Golden Circle: limitowana pula biletów – z dostępem do Golden Circle (miejsca stojące najbliżej sceny). Posiadacz biletu uprawniony jest do wejścia dedykowanym wejściem, dostanie specjalną opaskę i pięć kuponów na piwo – do wykorzystania na barach.

BILET – Golden Circle: limitowana pula biletów – z dostępem do strefy miejsc stojących – w najbliższej odległości od sceny. Przestrzeń oddzielona barierkami od pozostałej części płyty stojącej.

DOSTĘPNOŚĆ BILETÓW: Bilety sprzedawane są w cenach, które dostępne są do konkretnych dat lub wyczerpania limitowanej ilości biletów danej puli. Gdy określona ilość biletów zostanie sprzedana, automatycznie uruchomiona zostanie następna pula biletów.

I PULA – do 31 stycznia

II PULA – do 15 lutego

III PULA – do 29 lutego

IV PULA – do 17 marca

V PULA – do dnia imprezy

Gotowi? Data wpisana do kalendarza? Rozpoczyna się wielkie odliczanie do największych RAP WAGARÓW w Polsce! Wydarzenie już 21.03.2024 r. w Tauron Arena Kraków!

16:00 – otwarcie bram. O 17:00 – początek występów!

Bilety na wydarzenie do kupienia w Going https://goingapp.pl/wydarzenie/rap-wagary oraz EMPiK https://empikbilety.pl/wydarzenie/rap-wagary/marzec-2024. Chętni mogą dostać bilety, słuchając Radia Piekary. Podwójne zaproszenia na Rap Wagary będzie można wygrać w dniach 13.02-20.03 za naszym pośrednictwem!

Organizatorem wydarzenia jest agencja MOmusic.

Więcej informacji na www.RAPwagary.pl

Oficjalny hashtag #RAPwagary

Oficialny profil wydarzenia na Facebooku