Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rap Wagary – wielkie hip-hopowe powitanie wiosny w Tauron Arena Kraków

Autor: w dniu 2024-03-18

Coraz bliżej Rap Wagary, czyli wielkie hip-hopowe powitanie wiosny w Tauron Arena Kraków. Na scenie pojawią się rozpoznawalni twórcy polskiej sceny hip-hopowej.

21 marca 2024 w Tauron Arena Kraków siedmiu topowych wykonawców polskiej sceny rapowej dokona symbolicznego powitania wiosny. Wystąpią: Żabson, Szpaku, Malik Montana, Wac Toja, Smolasty, Otsochodzi i Young Multi. Imprezę poprowadzi Mati Fuczyło.

– Od dłuższego czasu docierały do mnie sygnały, że w środowisku hip-hopowym istnieje silna potrzeba uruchomienia dużej imprezy odbywającej się na początku wiosny – mówi organizator RAP Wagarów i właściciel agencji MOmusic Marcin Owczarek. – Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać na nią tak silny skład artystów. Siedmiu wyjątkowych, charyzmatycznych wykonawców zaprezentuje w Tauron Arena Kraków różnorodne odcienie polskiego Hip-hopu, a fani gatunku będą mogli przywitać tę wiosnę z fantastyczną energią, mocnym beatem i bezkompromisowymi tekstami. Wierzę, że ta impreza na stałe wejdzie do pejzażu wydarzeń muzycznych w Polsce – dodaje.

Artyści

Żabson – jeden z najbardziej rozpoznawanych artystów polskiej sceny rapowej. Debiutował w 2015 minialbumem "Nie kumam". Dziś ma na koncie 3 płyty studyjne – "To ziomal", "Internaziomal" i wydany w zeszłym roku "Ostatni ziomal", który, jak przyznaje jest jego najbardziej osobistym albumem podsumowującym dotychczasową karierę. Utwory Żabsona notują rekordowe oglądalności na Youtube. "Księżniczki" zostały odtworzone niemal 50 mln razy.

Szpaku – niezwykle wyrazisty artysta – swój sukces zawdzięcza charyzmie i autentyczności. Dziś ma na koncie 5 studyjnych albumów, wszystkie o statucie platynowych, a najbardziej doceniona przez fanów płyta "Atypowy" pokryła się platyną aż czterokrotnie. W swojej twórczości często porusza tematy emocji, bólu i osamotnienia artysty, a historie w swoich utworach przedstawia słuchaczom w nieszablonowy, nieoczywisty sposób.

Malik Montana – raper, autor tekstów, influencer, obecnie jeden z najpopularniejszych muzyków gatunku. Wydał pięć albumów studyjnych, z czego ostatni – "Adwokat Diabła"- pokrył się czterokrotną platyną. Największymi hitami Malika Montany są utwory "Robię Yeah" i "Jagodzianki", które w serwisie YouTube wyświetlono odpowiednio 58 mln i 53 mln razy.

Wac Toja – debiutował w 2015 roku albumem "Middle Finger". Do dziś nagrał osiem albumów studyjnych, z czego ostatni "Cały lokal skacze" uzyskał status złotej płyty. Jego najpopularniejszy singiel "Kapitan" pokrył się trzykrotnie platyną, a na Youtube obejrzano go 39 milionów razy.

Smolasty – cieszący się ogromną popularnością artysta, tworzący muzykę z pogranicza rapu, pop i R&B. Jego utwory były odtwarzane na Youtube łącznie ponad 600 milionów razy, a na serwisie streamingowym Spotify ponad 830 milionów razy. Jego utwór "Duże oczy" wyświetlono na YT 127 milionów razy. Wydał łącznie 4 albumy studyjne i był dwukrotnie nominowany do Fryderyków.

Otsochodzi to jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia, ceniony zarówno przez fachowców, jak i publiczność. Tego drugiego dowodzą wielomilionowe liczby odsłuchów jego kawałków na YouTube oraz status platynowej płyty, którym może się poszczycić jego drugi oficjalny album "Nowy kolor". Na płycie znalazły się dwa diamentowe single ("Nie, nie" i "Nowy Kolor"). Otso jest członkiem supergrupy OIO, którą tworzy wspólnie z Young Igim i OKIM.

Young Multi – młody i niezwykle interesujący artysta poruszający się w stylistyce trapu, a jego twórczość jest zainspirowana mocnym brzmieniem zza oceanu. Wydał 4 płyty, z których dwie pokryły się platyną. Jego najpopularniejszy utwór – "Plecak" obejrzano na Youtube ponad 39 milionów razy.

Bilety na wydarzenie do kupienia w Going oraz EMPiK: https://goingapp.pl/wydarzenie/rap-wagary

Organizatorem wydarzenia jest agencja MOmusic.

Więcej informacji na https://rapwagary.pl/