Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Stadion Śląski zniszczony po Wielkich Derbach Śląska. Trwa liczenie strat

Autor: w dniu 2024-03-17

Wielkie Derby Śląska dostarczyły kibicom wielu sportowych emocji, choć nie tylko to. W obiekcie, gdzie rozgrywano mecz, poczyniono duże zniszczenia. Stadion Śląski poinformował o uszkodzeniach widocznych w sektorze gości. Do sprawy odniósł się też Ruch Chorzów. 
Do historii przeszły już 123. Wielkie Derby Śląska, które okazały się piłkarskim świętem z rekordową w tym sezonie dla Ruchu ponad 38-tysięczną frekwencją, jednak nie wszystko poszło tak, jakby życzyli sobie tego organizatorzy.
"Cieniem na tym święcie – mimo w zgodnej opinii większości obserwatorów oraz ekspertów dobrej postawy zespołu i posiadanej przez większość czasu inicjatywy – położył się dla Niebieskiej Społeczności wynik sportowy, nad czym ubolewamy. Ale nie tylko" – czytamy w wydanym dziś i oświadczeniu Ruchu Chorzów.
Zarówno przedstawiciele klubu z Chorzowa, jak i zarządca Stadionu Śląskiego dokonali oględzin po zakończonym spotkaniu i widok, który ujrzano jest… smutny, bo poczynione zniszczenia w sektorze gości są bardzo duże, klub dokonał wyliczeń:
"Zdewastowane zostały toalety, w których wyrywano drzwi, kabiny WC, grzejniki, kafelki ze ścian. Wyłamane zostało wejście do znajdującej się na terenie sektora gości serwerowni, gdzie po meczu przedstawiciele Klubu zastali powyrywane kable i zniszczony tworzący ją sprzęt. Trwa szacowanie strat, ale już teraz pewnym jest, iż będą to niebagatelne kwoty, których pokrycia będziemy oczekiwać od sprawców jako organizator imprezy masowej, zgodnie z literami prawa powszechnego i związkowego" – czytamy w oświadczeniu.
Podkreślono, że Stadion Śląski jest dla "Niebieskich" tymczasowym domem, o który należy dbać. Wywód zakończono krzepiącą treścią, która wskazuje, że po upadku należy się podnieść. Całość oświadczenia i fotografie ukazujące zniszczenia widoczne są w mediach społecznościowych:
Do zaistniałej sytuacji odniósł się również Stadion Śląski, który podkreślł, że trwa obecnie szacowanie strat. Wiadomo też, że można spodziewać się kolejnych komunikatów związanych z zaistniałą sytuacją.
"Mamy nadzieję, że kolejne mecze – tak jak wcześniejsze – będą odbywać się w spokojnej atmosferze i przy wspaniałym dopingu, z którego słynie Stadion Śląski" – czytamy na końcu komunikatu.