Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Redbull Roof Ride coraz bliżej. Tor już jest

Autor: w dniu 2023-06-27

Tor Red Bull Roof Ride już jest na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach! W zawodach wystąpią najlepsi zawodnicy.

30 czerwca i 1 lipca w akcji zobaczymy najlepszych zawodników globalnego rankingu slopestyle MTB, a wśród nich Szymona i Dawida Godźków. Przystanek Pucharu Świata FMB (Freeride Mountain Bike) rangi złotej uzupełni część amatorska, w której udział weźmie 40 rowerowych freestyle'owców z całej Polski.

– Imprezy organizowane pod szyldem Red Bull'a powoli wpisują się na stałe na listę wydarzeń odbywających się w Katowicach. Przed nami już trzecia wspólnie organizowana impreza promująca sporty ekstremalne. Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe to budynki goszczące liczne wydarzenia, w tym także sportowe, jednak zdecydowana większość z nich odbywa się wewnątrz lub przed obiektami. W przypadku Red Bull Roof Ride pokazujemy, że Strefa Kultury może także stanowić miejsce rozgrywania zawodów sportowych naprawdę wysokich lotów. Jestem przekonany, że będą to widowiskowe zawody, które przyciągną wielu fanów sportów ekstremalnych. Zachęcam do udziału tym bardziej, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny! – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Światowa czołówka ponownie zmierzy się z ogromnymi przeszkodami, takimi jak 13-metrowe skocznie i ogromny drop (zeskok) z dachu MCK, znajdujący się 16 metrów nad ziemią. Tor będzie nieznacznie różnił się od tego z 2021 roku. Zmiany mają uatrakcyjnić górną sekcję przeszkód i pomóc zawodnikom w zachowaniu płynności przejazdu.

Fot. Adam Grabałowski

– Nie ma drugiej takiej imprezy na świecie! Jaram się, że w Katowicach odbywają się zawody, na które przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z całego świata. Znów obiecuję dać z siebie wszystko przed lokalną publicznością – zapowiada Dawid Godziek, zwycięzca pierwszej edycji Red Bull Roof Ride.

Zawody Red Bull Roof Ride uzyskały złotą rangę cyklu FMB World Tour. W praktyce oznacza to, że biorący udział w rywalizacji będą walczyć nie tylko o nagrody finansowe, ale przede wszystkim o punkty do klasyfikacji generalnej slopestyle'owego Pucharu Świata. Zaproszenie otrzymało już 30 topowych riderów ze szczytu tabeli. W Katowicach kibice będą mogli zobaczyć Dawida i Szymona Godźków, którzy w 2021 roku zajęli kolejno 1. i 3. miejsce.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego środowiska rowerowego freestyle'u organizatorzy postanowili włączyć do rywalizacji amatorów. Na placu przed Spodkiem zostanie wydzielony dla nich tor składający się z osobnego najazdu i dwóch skoczni. Rywalizacja w głównych i amatorskich zawodach będzie się przeplatać. W piątek (30 czerwca) dla obu grup odbędą się kwalifikacje, w sobotę (1 lipca) finały.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Sobotnie finały z udziałem 12 najlepszych zawodników będą transmitowane w Red Bull TV. Partnerami wydarzenia są Red Bull Mobile, MINI, Miasto Katowice, Continental, Garmin, Abus, DJI, Dometic. Aktualne informacje dostępne są na stronie www.redbull.pl/roofride. Szczegóły można sprawdzać także w mediach społecznościowych.