Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przeszukanie mieszkania w Piekarach Śląskich. Prokurator wydał nakaz

Autor: w dniu 2023-06-27

Mieszkaniec Tarnowskich Gór był skonfliktowany z prawem. Nie bez powodu służby miały go "na celowniku" i śledziły jego ruchy. Finalnie został namierzony w Piekarach Śląskich. 

Policjanci z Tarnowskich Gór przy współpracy z prokuratorem rejonowym zatrzymali 33-letniego tarnogórzanina, który w mieszkaniu w Piekarach Śląskich miał ponad kilogram zabronionych substancji.

Tarnogórscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że jeden z mieszkańców miasta może mieć znaczne ilości narkotyków. Długi czas badali sprawę, co doprowadziło ich do Piekar Śląskich, gdzie podejrzany przeprowadził się, by zmylić służby. Gdy mieli pewność, że mężczyzna ma ze sobą zabronione substancje, poinformowali prokuratora, który wydał nakaz przeszukania.

Przeszukanie mieszkania w Piekarach Śląskich. Co ujawniono?

W piątek 16 czerwca kryminalni weszli do wytypowanego mieszkania w Piekarach Śląskich, w którym przebywał 33-letni tarnogórzanin. Przeszukanie szybko potwierdziło przypuszczenia kryminalnych, którzy znaleźli w środku sporo podejrzanych substancji. W komendzie badania potwierdziły, że są to narkotyki. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli blisko 5 tysięcy złotych.

Dla zatrzymanego dzień zakończył się w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzut posiadania ponad kilograma środków odurzających.

Decyzją sądu trafił już do tymczasowego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok w swojej sprawie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi mu nawet do 10 lat więzienia.