Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rekordowy poród w Zabrzu. Martynka zapisała się w kronikach szpitala

Autor: w dniu 2024-04-04

Martynka już teraz zapisała się w historii szpitala. Dlaczego? Gdy przyszła na świat, ważyła ponad 6 kilogramów. To największe dziecko urodzone w historii Zabrza i jedno z największych w Polsce.

Narodziny dziecka to dla wielu osób bardzo ważne wydarzenie, szczególnie, gdy pociecha waży dokładnie 6080 gramów i w momencie przyjścia na świat zapisuje się na kartach miejskich i szpitalnych kronik. Tak właśnie było w przypadku Martynki, która powitała świat we wtorek, 2 kwietnia w godzinach popołudniowych. Informację przekazał Szpital Miejski w Zabrzu.

"Noworodek mierzył 65 cm i otrzymał 9 punktów w skali Apgar. Poród trwał zaledwie 35 minut i odbył się siłami natury. Mama Brygida i dziewczynka czują się dobrze" – czytamy w oficjalnym komunikacie szpitala.

Mgr Edyta Malicka – położna, która odbierała poród – podkreśliła, że silna wiara mamy w jej możliwości była bardzo ważna w przypadku tego porodu, bo medycy wiedzieli od samego początku, że dziecko na pewno "nie będzie należało do najmniejszych". Medycy podkreślili, że jeśli mama i córka będą czuły się dobrze, niebawem opuszczą szpital.

Przedstawiciele zabrzańskiej placówki złożyli dziewczynce i jej mamie najlepsze życzenia.

"Witamy Martynkę na świecie i życzymy jej, jej dzielnej mamie i całej rodzinie wszystkiego, co najlepsze" – napisano w mediach społecznościowych Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Szczególne podziękowania, jak podkreślono, należą się personelowi Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – zarówno za opiekę nad matką i dziewczynką oraz wzorowe poprowadzenie porodu.