Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Resina wystąpi w Laboratorium Nowych Mediów

Autor: w dniu 2023-10-31

Fundacja Soundscape i Akademia Sztuk Pięknych zapraszają wszystkich miłośników muzycznych eksperymentów na drugi pokaz podsumowujący trwające od września rezydencje artystyczne odbywające się w w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab.

Drugą artystką rezydującą w przestrzeni Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab jest Karolina Rec, znana jako Resina, czyli kompozytorka
i wiolonczelistka, która podbiła serca słuchaczy na całym świecie. W swoim eksperymencie muzycznym łączy dźwięk i przestrzeń. Wydarzenie odbędzie się dziś, 31 października o godz. 19:00 w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab i będzie bezpłatne.

Niezwykłe dźwięki w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab

Karolina Rec, przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii i swojego artystycznego geniuszu, będzie badać możliwości laboratorium w trzech aspektach.

Po pierwsze, zaprezentuje kompozycje, które zostały przygotowane i wykonane w systemie dźwięku 3D, po drugie da słuchaczom możliwość wsłuchania się w improwizacje na żywo, które przeniosą uczestników pokazu w świat dźwięku tworzonego w czasie rzeczywistym. Po trzecie w trakcie występu wykorzystany będzie wyjątkowy instrument, którym jest Tonarium. Ta część prezentacji będzie z pewnością niezwykłym doświadczeniem dźwiękowym, a dzięki Tonarium artystka odkryje przed słuchaczami nieznane im dotychczas obszary dźwiękowe.

Bezpłatne wydarzenie odbędzie się dziś, 31 października o godz. 19:00 w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab w Katowicach. Koniecznością jest zarejestrowanie się poprzez formularz dostępny na stronie Facebook fundacji Soundscape.

Organizatorzy i partnerzy:

Wydarzenie jest organizowane przez fundację Soundscape, która od lat wspiera rozwój dziedziny dźwięku i nowych mediów, a partnerami wydarzenia są Tauron Polska Energia, Volvo Euro Kas oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

O Karolinie Rec (Resina)

Karolina Rec, znana jako Resina, to ceniona kompozytorka i wiolonczelistka, która od lat inspiruje swoją muzyką słuchaczy na całym świecie. Po wydaniu kilku albumów i współpracy z różnymi artystami, kontynuuje eksplorację nowych aspektów dźwięku i przestrzeni, przekraczając granice gatunków muzycznych. Aktualnie pracuje nad nowym albumem z Christiną Vantzou. Występowała także m. in.
z Emilie Levienaise-Farrouch, BNNT czy Hubertem Zemlerem. Artystka komponuje muzykę filmową, teatralną, ścieżki dźwiękowe do gier.

O fundacji Soundscape

Głównym celem śląskiej fundacji Soundscape jest tworzenie platform współpracy środowisk twórczych oraz popularyzacja kultury. Polem zainteresowania jest dźwięk – naukowe podejście do niego, wykorzystanie go w muzyce, sztukach wizualnych czy przestrzeni publicznej. Organizowane koncerty, wykłady, rezydencje artystyczne oraz warsztaty leżące na przecięciu światów technologii i dźwięku prezentują zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką, pobudzają ciekawość oraz chęć do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań. Soundscape oznacza pejzaż dźwiękowy, który ściśle nawiązuje do ekologii muzyki. Działania proekologiczne towarzyszą też wszystkim aktywnościom podejmowanym przez fundację. Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.