Rodzinna kłótnia poszła za daleko. Napastnik zabarykadował się w mieszkaniu

Autor: w dniu 2025-02-06

Groźna awantura domowa mogła zakończyć się tragicznie. Mężczyzna zaatakował swoją żonę nożem, po czym zabarykadował się w mieszkaniu. Wiadomo, co nim powodowało. Trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano, kiedy to policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w Częstochowie, gdzie miała miejsce awantura domowa. Po przybyciu na miejsce ustalili, że mężczyzna w trakcie kłótni ugodził swoją żonę nożem.

Przerażona kobieta natychmiast uciekła z mieszkania wraz z czworgiem dzieci w wieku od 1,5 do 14 lat. Na szczęście obrażenia, których doznała, okazały się powierzchowne, a jej życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Napastnik jeszcze przed przyjazdem policjantów zabarykadował się w mieszkaniu, a następnie groził, że zrobi sobie krzywdę. Desperat ostatecznie otworzył drzwi i został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

fot. KMP Częstochowa