Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rolnicy protestują w Szczekocinach. Występują utrudnienia drogowe

Autor: w dniu 2023-04-14

Rolnicy chcą zwrócić uwagę na problemy, z którymi obecnie się borykają. Chcą, by rząd nałożył cło na płody rolne z Ukrainy. W związku z tym w Szczekocinach występują dziś utrudnienia drogowe.

W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym na odcinku drogi krajowej 78 w Szczekocinach policja apeluje, aby kierowcy samochodów osobowych kierowali się na skrzyżowanie z ul. Nową, następnie na skrzyżowaniu z ul. Krakowską w kierunku Rokitna do skrzyżowania na Kolonia Podlipie w kierunku miejscowości Dąbrowica. Następnie trzeba kierować się na Obiechów w kierunku Sprowa do skrzyżowania z Chałupkami gdzie następnie należy kierować się do wyjazdu na drogę krajową 78.

W przypadku samochodów ciężarowych należy kierować się drogami wojewódzkimi z drogi krajowej 78 na drogę wojewódzką 794 w kierunku Lelowa, a potem w Koniecpolu trzeba skorzystać ze zjazdu na drogę wojewódzką 786 Secemin w kierunku Włoszczowa. Następnie na skrzyżowaniu zjazd na drogę wojewódzką w kierunku Nagłowice do wyjazdu na drogę krajową 78.

Protestujący rolnicy są przeciwni działaniom polskiego rządu i Unii Europejskiej oraz zniesieniu cła na produkty importowane z Ukrainy.