Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Motostart z Wesołowskim. Parada motocyklowa na terenie miasta

Autor: w dniu 2023-04-14

Bezpieczeństwo na drogach jest ważne i warto przypominać o tym przy każdej możliwej okazji. Będzie służyć temu wydarzenie pod nazwą "Motostart z Wesołowskim". 

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich i Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie zapraszają na wydarzenie pod nazwą "Motostart z Wesołowskim", które odbędzie się 22 kwietnia na parkingu MMG Centers  w Piekarach Śląskich o godzinie 14.30. Będzie to dla miłośników motocykli szansa, by doszkolić się z techniki jazdy. Szczegóły przybliża jeden z organizatorów.

Motostart z Wesołowskim – jaki jest program wydarzenia?

Kiedy uczestnicy pojawią się już na parkingu z tyłu marketu MMG Centers przy ulicy Karola Miarki 13 w Piekarach Śląskich, pokonają 9-kilometrową trasę ulicami Bytomską, Jana Pawła II i Do Kopca Wyzwolenia spotkają się u stóp Kopca Wyzwolenia, a tam przygotowane będą dla nich różne atrakcje:

  • konkurs dot. zasad Ruchu Drogowego – z nagrodami,
  • pokaz udzielania pierwszej pomocy w wypadku motocyklowym,
  • porady dot. techniki jazdy motocyklem,
  • prezentacja jednostek motocyklowych Policji, Służby Granicznej, Straży Pożarnej, motocyklowa karetka pogotowia.

Skąd w ogóle taka idea?

-Dbania o bezpieczeństwo nigdy za dużo, użytkownicy dwóch kółek szczególnie o tym wiedzą. Pomysł tej imprezy jako zamkniętego, kameralnego "doszkalania" z techniki jazdy prowadzonego przez motocyklistów z piekarskiej Komendy Policji miałem już kilka lat temu tuż przed pandemią, jednak ze względu na wiadome przeszkody nie można było jej wtedy zorganizować – mówi inicjator wydarzenia Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie
Idea spotkania powróciła wtedy, gdy ograniczenia związane z koronawirusem ustały.
-Na początku tego roku pomysł wrócił i od razu podchwycili go Komendant Miejski Policji z Piekar Śląskich Paweł Dratwiński wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji z Katowic. Obecna była przy tym kobieta rakieta Aleksandra Zydyk, która nie uznaje ograniczeń i tak z kameralnego "szkolenia techniki jazdy" powstała Piekarska Parada Motocyklowa "MotoStart z Wesołowskim" – dodaje Tomasz Wesołowski.
Szczegóły przedstawione zostały też na plakacie promującym wydarzenie: