Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rowery szosowe – lekkie konstrukcje dla komfortowej jazdy

Autor: w dniu 2023-08-23

Rowery szosowe to modele najlżejsze w swojej klasie, które na tle innych konstrukcji wyróżniają się zaawansowaną budową. Każdy miłośnik wielogodzinnych treningów lub wyścigów sięga wyłącznie po tego typu jednoślady, zapewniające oprócz imponującej prędkości, wysoką dawkę adrenaliny. Kategoria rowerów szosowych dostępnych na polskim rynku jest dość rozbudowana i składa się z modeli wyścigowych, przełajowych oraz gravelowych. Bez względu na styl Twojej jazdy i wymagania względem konstrukcji, szukając odpowiedniego pojazdu dla siebie, bez problemu znajdziesz rower szosowy idealnie wpisujący się w specyfikę Twoich tras. 

Kolarstwo przyjmuje wiele oblicz, począwszy od komfortowych, spokojnych przejażdżek aż po agresywne jazdy na drogach szutrowych. Wyłącznie od Twoich upodobań i oczekiwań będzie zależeć wybór odpowiedniego jednośladu. W przypadku roweru szosowego, nie sposób nie wspomnieć o jego sportowym charakterze, pozwalającym na osiąganie naprawdę imponujących prędkości. Rowery szosowe służące do jazdy po utwardzonych trasach swoją szybkość zawdzięczają przede wszystkim aerodynamicznej konstrukcji oraz niskiej wadze, z tego względu tak chętnie są wybierane przez miłośników długich treningów i wyścigów.

Rower szosowy – jaki wybrać?

Podstawową kwestią determinującą ostateczny wybór odpowiedniego modelu roweru szosowego jest dobór ramy rowerowej. Posiłkując się informacjami znajdującymi się w tabeli producenta jesteśmy w stanie dopasować ją pod każdym względem. Stając przed wyborem rodzaju ramy, nasza decyzja będzie oscylować wokół dwóch podstawowych wariantów jakimi są rowery szosowe męskie oraz rowery szosowe damskie. Obydwie opcje dostępne są zarówno z ramą aluminiową jaki i karbonową.

Rowery szosowe z ramą aluminiową i karbonową

Po modele jednośladów z ramą aluminiową najczęściej sięgają osoby szukające niskobudżetowych konstrukcji rowerów szosowych lub wykorzystujące je do celów wyłącznie rekreacyjnych. Z kolei modele rowerów szosowych z ramą karbonową, dzięki swej lekkości idealnie sprawdzają się podczas wyścigów, ponadto są droższe od swoich odpowiedników z aluminiową ramą.

A jeśli szukasz kompromisu, który zapewni Ci zarówno szybkość jak i komfort jazdy, bez wahania postaw na uniwersalny rower gravel, z którym możesz jeździć zarówno po mieście jak i po leśnych ścieżkach podczas weekendowych wycieczek. Karbonowa rama i szerokie opony gwarantują masę doskonałych wrażeń w komfortowym wydaniu.

Więcej informacji na temat rowerów szosowych i gravelowych znajdziesz pod linkiem: https://sprint-rowery.pl/rowery-szosowe-gravel

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.